سؤالات متداول

جهت تهیه ی بلیط در صفحه ی اصلی سایت مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظر را وارد کنید و سپس روی کلید جستجو کلیک کنید تا لیست سرویس ها برای شما نمایش داده شود. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ی راهنما در منوی اصلی سایت شوید.

به منظور صرفه وقت و ساده شدن مراحل خرید موفقیت آمیز بلیط، تنها به شماره موبایل و کارت بانکی عضو شتاب همراه با داشتن رمز پویا نیاز است.

خیر تمامی قیمت های نمایش داده شده در سایت payasafar.com توسط شرکت های مسافربری تعیین می شود و ما نقشی در تعیین هزینه بلیط اتوبوس نداریم و خرید آنلاین بلیط هیچ گونه هزینه مازاد و اضافی نسبت به خرید حضوری برای شما دربرنخواهد داشت.

جهت چک کردن وضعیت بلیط در منوی اصلی سایت وارد قسمت رهگیری بلیط شوید و شماره رهگیری (شماره بلیط) را درج کنید تا مشخصات بلیط را برای شما نمایش دهد. اگر هم شماره رهگیری بلیط را نداشتید میتوانید با شماره موبایلی که بلیط را خریده اید وارد سایت شوید و بدون نیاز به وارد کردن شماره پیگیری (شماره بلیط) در صفحه ی رهگیری بلیط، مشخصات بلیط خود را مشاهده نمایید.

اگر خرید بلیط با موفقیت انجام شود اطلاعات بلیط به صورت پیامک به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. همچنین در صورت عدم ارسال پیامک تایید بلیط میتوانید به صفحه ی رهگیری بلیط مراجعه فرمایید و در این صفحه از وضعیت بلیط مطلع شوید. اگر وضعیت بلیط شما تایید شده باشد بلیط تایید شده است و هنگام مراجعه به شرکت مسافربری تنها با داشتن شماره بلیط (شماره رهگیری) می توانید نسخه ی چاپی بلیط را تهیه نمایید.

خیر زیرا هنگامی که خرید بلیط شما با موفقیت انجام شود تمامی اطلاعات بلیط به شماره موبایل معتبری که درج کرده اید پیامک می شود. تنها نکته ای که باید به آن دقت داشت نیم ساعت قبل از حرکت اتوبوس در محل شرکت های مسافربری حضور داشته و هنگام مراجعه تنها با ارائه شماره بلیط (شماره رهگیری) می توانید نسخه ی چاپی بلیط را از شرکت مسافربری تهیه نمایید و نیاز به چاپ بلیط صادر شده از طرف سایت نیست.